Przejdź do treści

Stylowy szlafrok dla kobiet w ciąży

W okresie całej ciąży kobieta powinna skupić się przede wszystkim na sobie oraz dziecku, które nosi pod sercem. Nie od dziś wiadomo, że zdrowie i samopoczucie przyszłej mamy ma ogromny wpływ na malutkiego człowieka, dlatego powinna dużo odpoczywać, relaksować się oraz pomyśleć o zmianie garderoby na bardziej komfortową. To bardzo istotne, aby w drugiej połowie ciąży nie nosić zbyt ciasnych i sztywnych elementów garderoby. 

Jaki szlafrok ciążowy wybrać?

ładny szlafrok ciążowyBardzo istotny jest tutaj zakup koszul nocnych, najlepiej takich przewiewnych, które będą mieć dodatkowe guziki lub specjalne zakładki przy biuście, aby o wiele łatwiej było karmić maluszka już, gdy pojawi się na świecie. Warto też wybrać jakiś ładny szlafrok ciążowy, który zabierzemy ze sobą także do szpitala. Nie zawsze sale szpitalne posiadają własne toalety i łazienki, niejednokrotnie kobiety ciężarne muszą wychodzić na korytarz, dlatego dodatkowe okrycie okaże się tutaj jak najbardziej wskazane. Dodatkowo, przydają się miękkie i wygodne kapcie z antypoślizgową podeszwą oraz wiele innych akcesoriów. Najlepiej zapoznać się z poradami innych matek, które dzielą się własnym doświadczeniem i wiedzą z zakresu kompletowania niezbędnej wyprawki dla dziecka, jak również dla samej matki. Okazuje się bowiem, że wiele kobiet całkowicie o sobie zapomina, a w czasie połogu ich komfort jest najważniejszy.

Producenci często proponują specjalne zestawy szlafroków i koszul nocnych dla kobiet w ciąży oraz karmiących matek. Taki komplet można również nabyć w ramach prezentu dla bliskiej osoby spodziewającej się maluszka. Ubrania można wykorzystać przez długi czas – ważne jednak by nie były zbyt małe i ciasne, pamiętajmy – nasze ciało bardzo się zmienia podczas ciąży, dlatego lepiej zamówić przynajmniej o 1 rozmiar większy.