Przejdź do treści

Systemy parkingowe na polskich osiedlach

Kiedy miesiąc temu odwiedziłem swojego brata w jego mieszkaniu nic nie wspominał o planowanych zmianach, dlatego byłem bardzo zdziwiony, kiedy chcąc wjechać na jego osiedle w zeszłym tygodniu napotkałem szlaban zagradzający mi drogę. Zadzwoniłem do niego i powiedział, że szlaban otworzy i wszystko mi wytłumaczy. Faktycznie, chwilę później parkowałem już pod jego blokiem.

Zalety nowoczesnego systemu parkowania

producent systemów parkingowychByłem niezwykle ciekawy, dlaczego wprowadzono takie zmiany. Brat wyjaśnił, że dostał informację ze spółdzielni trzy tygodnie temu o zamontowaniu szlabanu. Stwierdził jednak, że to świetne rozwiązanie, bo zawsze w tygodniu był duży problem ze znalezieniem miejsca, ponieważ parking zajmowali pracownicy pobliskich biurowców. Teraz otworzyć szlaban mogą tylko potwierdzone w spółdzielni numery telefonów, a parking zajmują tylko mieszkańcy. Producent systemów parkingowych, który obsługuje osiedle brata zapewnił też aplikację na telefon, dzięki której otwieranie szlabanu trwa chwilkę i może być wykonane z dowolnego miejsca w Polsce co jest bardzo przydatne choćby wtedy, gdyby trzeba było podlać kwiatki w jego mieszkaniu pod jego nieobecność. Po namyśle muszę przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie i jeśli na na moim osiedlu też zaczną się problemy z miejscami parkingowymi, to sam zaproponuję wprowadzenie takiego rozwiązania i zamontowanie szlabanu. Myślę, że spotkałoby się to z dużym zainteresowaniem wśród sąsiadów.

Kilka tygodni po rozmowie z bratem okazało się, że podobna oferta wpłynęła też do rady osiedla, na którym mieszkam. Tak jak się spodziewałem, rozwiązanie spotkało się z dużym zainteresowaniem i niedługo ma zostać wprowadzone w życie, dzięki czemu nie będę już musiał krążyć po osiedlu w poszukiwaniu miejsca parkingowego.