Przejdź do treści

Szlifierka kątowa hitachi

Szlifierka kątowa to urządzenie, które nie każdy ma w domu. Nie jest ono niezbędne w gospodarstwie domowym, jednak – patrząc na to z drugiej strony – może być wyjątkowo potrzebne. W najprostszy sposób można szlifierkę wykorzystać do np. ostrzenia noży, lub innych narzędzi, które są konieczne na wsi (np siekiera, ostrza kosiarek itp.)

Zakup odpowiedniej szlifierki, to trudna sprawa

hitachi g13sb3Jedną z lepszych szlifierek kątowych jest hitachi g13sb3. Ma ona ergonomiczną budowę, oraz niską głowicę ułatwiającą manewrowanie. Standardem jest blokada wrzecionowa, która ułatwia wymianę tarczy, oraz doskonałe zabezpieczenia przeciwpyłowe. W tej szlifierce zamontowano silnik o wysokiej odporności na obciążenia. Jego szczotki węglowe mają bardzo długą żywotność. Szlifierkę można zakupić w każdym sklepie z narzędziami, zarówno internetowym, jak i stacjonarnym. Oczywiście, można kupić używaną gdzieś, od kogoś. Jednak należy zwrócić baczną uwagę na jej stan techniczny. Szlifierka to narzędzie, które można uszkodzić, pracując nim bardzo długo i ciężko. Silnik wtedy będzie słabszy, a i komfort pracy zupełnie inny niż ten „na początku”. Nowa szlifierka może być droższa od używanej, jednak nie tak bardzo. Jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, ale jak każde urządzenie – jeśli ktoś się bardzo postara i nie będzie jej szanował – może po prostu się zniszczyć. Na każde takie urządzenie dostajemy wprawdzie gwarancję, ale w wielu wypadkach jest ona ograniczona, czyli nie wszystko podlega naprawie, lub wymianie.

Warto mieć w domu takie urządzenie – choćby do ostrzenia noży, czy innych narzędzi, potrzebnych w każdym gospodarstwie domowym. Nie trzeba biegać po sąsiadach, czy szukać „fachowca” od tego typu pracy. Można to wszystko samemu zrobić i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy.