Przejdź do treści

Tania wyciskarka do popularnych soków

Owoce i warzywa są niezbędnym składnikiem naszej codziennej diety i powinno się ich spożywać przynajmniej pięć porcji dziennie. Jednak nie każdy lubi smak poszczególnych produktów lub zwyczajnie zdąży je w całości spożyć w ciągu dnia. 

Jak się obsługuje wyciskarkę do soków?

tanie wyciskarki do sokówZ jedzeniem owoców i warzyw największy problem mają dzieci, ponieważ często odmawiają zjedzenia poszczególnych produktów. Rodzice w takiej sytuacji muszą kombinować, aby maluch zjadł wymaganą porcję warzyw czy owoców. Jednym z lepszych sposobów jest podanie ich mu w formie soku, gdyż można w nim ukryć składniki, których dziecko nie lubi. Konieczna jest jedynie inwestycja w tanie wyciskarki do soków, które w ciągu kilku chwil zamienia dowolne owoce i warzywa i pyszny napój. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli wyciskarek, które różnią się wyposażeniem, pojemnością naczyń na sok i pulpę czy ilością funkcji. Wyciskarki powszechnie są uznawane za znacznie lepsze niż sokowirówki, ponieważ posiadają wolne obroty, dzięki czemu pulpa z której jest wyciskany sok nie jest podgrzewana, a dzięki temu zachowuje wszystkie cenne wartości. Tania wyciskarka wcale nie musi mieć gorszej jakości, ponieważ najważniejsze są elementy odpowiedzialne za wyciskanie soku oraz moc silnika. Droższe modele posiadają sporo dodatkowych funkcji, które niekoniecznie wpływają na jakość soku, a jedynie na użytkowanie czy wygląd urządzenia. Zatem nie zawsze trzeba wybierać drogie modele, gdyż często wtedy płacimy za markę, a nie za jakość sprzętu.

Kiedys prawie co trzecią osobą posiadała w domu sokowirówkę, w której można było zrobić sok z miękkich i twardych warzyw i owoców. Dziś coraz częściej się je robi w wyciskarkach, które są lepsze i efektywniejsze, a do tego często zajmują znacznie mniej miejsca.