Przejdź do treści

Tanio i prosto, czyli domek z betonu

 

Czy zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje dzień pracy budowlańca? Czy sądzicie, że są oni niezastąpieni? Czy kiedykolwiek przyszło Wam do głowy by samemu coś zbudować? Nawet jeśli nie macie doświadczenia, są takie rzeczy na tym świecie, które, z małą pomocą innych ludzi, możecie sami zbudować. Opieram się tu na własnym wieloletnim doświadczeniu.

Domek z płyt betonowych – dla działkowiczów

płoty betonowe warszawaJeśli tak jak ja posiadacie działkę rekreacyjną jesteście szczęściarzami. Pracuję w Łodzi, dojeżdżam często do Warszawy, wdycham spaliny, zasypiam w hałasie, dlatego z żoną zakupiliśmy kawałek ziemi pod miastem by tam móc trochę odetchnąć. Na całe szczęście na gruncie nie było domu, postanowiłem wybudować go sam. Z drewna. Któregoś jednak razu podpatrzyłem sąsiadów, jak stawiają bryłę z płyt betonowych. Zrobili to w dwa dni. Pozazdrościłem im czasu. Zapytałem ich o cenę płyt – pozazdrościłem im oszczędności. Zobaczyłem, że robi u nich dwóch ludzi i pomyślałem o ekipie, którą ja miałem w planach. Podpytałem innych jak to jest z tymi płytami: czy nie nadają się tylko na ogrodzenia? Przeliczyłem, co również Wam polecam, przespałem się z tym, porozmawiałem z żoną i postanowiliśmy zmienić koncepcję. Trzydzieści pięć metrów kwadratowych liczonych po zewnętrznym obwodzie zamówiłem w Łodzi w jeden dzień, w drugi przywieźli mi go, w trzeci postawili, a ja mogłem się wziąć za stolarkę gdy nie minął jeszcze tydzień.

W Warszawie również widziałem takie rozwiązania. Polecam je każdemu, komu szkoda czasu na babranie się z innymi materiałami; każdemu komu szkoda pieniędzy na fachowców; każdemu komu szkoda życia na spędzaniu do na budowie. Dla mnie sprawa była prosta. Wolałem czas spędzić w domku niż przy jego tworzeniu. Tanio, czysto, szybko i solidnie – doskonała alternatywa dla cegieł czy drewna.

Więcej znajdziesz na ogrodzeniabetonowe.net