Przejdź do treści

Torebki strunowe do artykułów spożywczych

 

W naszych lodówkach stosujemy dziś wszelkiego rodzaju opakowania przystosowane do przechowywania żywności. Od typowych worków plastikowych poprzez pudełka kartonowe po opakowania szklane i plastikowe. Oczywiście wszelkie pojemniki poza tymi szklanymi i papierowymi muszą posiadać odpowiednie atesty  potwierdzające ich zdolność do przechowywania artykułów spożywczych.

Trwałe opakowania strunowe

trwałe woreczki strunoweStosunkowo mniej popularne w tego typu zastosowaniach są torebki strunowe. Jednak i tutaj następuje systematyczny progres w częstości ich używania w naszych gospodarstwach domowych do tego typu celów.  Ponieważ trwałe woreczki strunowe pozwalają na trwałe przechowywanie naszej żywności. Czy to w normalnym użytkowaniu krótkookresowym czy w dłuższym przechowywaniu na przykład zamrożonych produktów. Wszystkie one mają obecnie atest pozwalający na ich wykorzystywanie do tych celów. Dlatego śmiało możemy zapełniać nasze lodówki i zamrażalniki produktami szczelnie zapakowanymi w tego typu opakowania. Bez obawy czy znajdują się w nich owoce, mięso czy inne wrażliwe towary. A użytkowanie takich torebek jest znacznie wygodniejsze od innych opakowań. Przede wszystkim możemy dokładnie dopasować rozmiar takiej torebki do wielkości produktu, który mamy zamiar przechować. Zaoszczędzi to nam miejsca w lodówce bądź w zamrażarce poza tym będzie to opakowanie szczelnie przylegające i znacznie bardziej zabezpieczające niż inne opakowania.

Wszelkie torebki strunowe przeszły niejeden test w ekstremalnych warunkach i rzeczywiście zdały go celująco. Są powszechnie stosowane w ekstremalnych warunkach. Zabierane są zawsze przez wytrawnych turystów na górskie wyprawy. Powszechnie wykorzystywane są także w najróżniejszych szkołach przetrwania. Wszędzie są bardzo chwalone przez użytkowników.