Przejdź do treści

Trendy w modzie męskiej

Trendy w modzie zmieniają się co sezon. Nieraz zdarza się, że ciągu jednego sezonu obowiązuje kilka różnych trendów. Niektóre z nich możemy ze sobą łączyć tworząc ciekawe stylizacje. Coraz częściej dotyczy to także mody męskiej, a nie tylko damskiej. Z tego też powodu mamy na rynku coraz więcej odzieży męskiej różnego typu.

Męskie płaszcze i kurtki

płaszcz skórzany męski krótkiPrzykładem mogą być okrycia wierzchnie zarówno letnie, jak i zimowe. Mogło by się wydawać, że dominują tutaj przede wszystkim kurtki zarówno te wykonane z materiału oraz te skórzane. Nic bardziej mylnego coraz częściej ich miejsce zajmują różnego rodzaju płaszcze. Dotyczy to nie tylko okresu zimowego, ale coraz częściej okresu letniego. Wykonane mogą być nie tylko z wełny lub cienkiego materiału, ale także ze skóry. Może to być zarówno skóra naturalna, jak też skóra syntetyczna. Z tego też powodu wybór poszczególnych typów i modeli okryć męskich jest bardzo duży. Łagodne zimy sprawiły, że mężczyźni co do zasady wybierają krótkie okrycia. Z tego też powodu płaszcz skórzany męski krótki jest coraz częściej wybieranym produktem, jeśli chodzi o okrycia wierzchnie na zimę. Z jednej strony są one bardziej praktyczne, jednak nie pod każde tego typu okrycie założymy marynarkę. Może się bowiem okazać, że dany płaszcz będzie zbyt krótki. Z tego też powodu warto jest posiadać w swojej garderobie choćby jedno dłuższe okrycie, które przyda się na tego rodzaju okoliczność.

W sklepach możemy trafić także na płaszcze, których długość możemy określić, jako średnia. Nie sięgają one do kolan, ale kończą się mniej więcej w połowie długości uda. Z tego też powodu są bardziej praktyczne z punktu widzenia założenia pod spód marynarki. Ponadto są równie eleganckie jak płaszcze długie. Ten uniwersalizm pozwala na używanie go na co dzień.