Przejdź do treści

Ułożenie glazury – element remontu

 

Kiedy decydujemy się na przeprowadzenie w naszym domu lub mieszkaniu generalnego remontu, potrzebujemy odświeżenia wyglądu łazienki albo kuchni, czy też musimy urządzić naszą przestrzeń od samego początku, nie powinniśmy zapominać o glazurze. Zazwyczaj stosuje się ją właśnie w takich miejscach jak kuchnia, czy łazienka ze względów praktycznych.

Jaką glazurę wybrać?

układanie glazury kielceNajczęściej decydujemy się na położenie płytek w łazience i kuchni. Podyktowane jest to względami czysto praktycznymi, a poza tym – ogólnie tak się już przyjęło. Tam, gdzie gotujemy, czy myjemy się przestrzeń jest szczególnie narażona na ochlapanie, a przecież ze stosunkowo śliskiej powierzchni glazury dość łatwo usunąć zabrudzenia. Jeśli chcemy mieć taki element wystroju w swojej przestrzeni życiowej, przydatne mogą być takie usługi jak układanie glazury Kielce. Czym się kierować, dobierając wzór i wielkość płytek do poszczególnych pomieszczeń? Dużą rolę odgrywa tutaj nasz indywidualny gust. Niewielkie płytki przywodzić mogą na myśl mozaikę, duże niektórym kojarzą się być może z elegancją. Oba rozwiązania mogą wyglądać bardzo estetycznie i atrakcyjnie. Kluczowy wydaje się dobór kolorystyki. Warto odrobinę kombinować – jeśli gustujemy w ciemnych kolorach dobrze je urozmaicić jakimś rozjaśniającym akcentem. Wystrój wnętrza jest – wbrew pozorom – trudną sztuką. Powinniśmy dobrze się zastanowić nad tym, co umieścimy w naszym mieszkaniu.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie płytek, powinniśmy dokładnie określić nasze oczekiwania. Glazura może być jednokolorowa i prosta lub nieco wymyślna i z ozdobnymi akcentami. Należy spróbować wyobrazić sobie, jak będą się prezentowały poszczególne wzory w naszym codziennym otoczeniu. Dobrze też zasięgnąć porady innych osób.