Przejdź do treści

Urok ekskluzywnych firan w salonie

Przygotowanie wystroju domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie dekoratorskie ale też ogromna przyjemność. O klimacie pomieszczenia decyduje zarówno jego układ przestrzenny, metraż, oświetlenie, kolorystyka jak i odpowiedni wystrój, współgrający z przeznaczeniem przestrzeni. Jak mówi przysłowie: „diabeł tkwi w szczegółach”, stąd tak ważne są drobne elementy dekoracyjne, rzutujące na całość wystroju.

Jak zbudować klimat dzięki ekskluzywnym firanom?

stylowe ekskluzywne firany do salonuW wystroju pomieszczenia dziennego warto postawić na elementy dodające przestrzeni przytulności i przełamujące  surowy charakter wnętrza. Ponieważ coraz częściej rezygnujemy z dywanów i wykładzin, jedynym tekstylnym elementem dekoracyjnym mogą być stylowe ekskluzywne firany do salonu. Salon jest tym miejscem domu, który najbardziej eksponujemy i przez który definiujemy charakter wystroju. Eleganckie firany pomogą wydobyć jego ekskluzywny styl i ocieplić wygląd salonu, dodając mu przytulności. Ich zadaniem praktycznym jest także osłonięcie wnętrza pomieszczenia przed wzrokiem przechodniów, a także przed uciążliwymi promieniami słonecznymi. Choć dominującym kolorem firan jest biel, nic nie stoi na przeszkodzie aby okna udekorować firanami w każdym innym kolorze. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i gust właściciela domu. Te najbardziej ekskluzywne firany są nie tylko piękne i ozdobne, ale także praktyczne pod względem konserwacji i czyszczenia. Każda pani domu zwróci uwagę na oszczędność czasu, jaką gwarantują firany nie wymagające prasowania.

Choć z krajów skandynawskich przychodzi moda na niczym nie przesłonięte okna, a miłośnicy nowoczesnych rozwiązań promują modę na żaluzje i wertikale, firany są elementem wystroju zawsze modnym i atrakcyjnym. Tradycyjnie udekorowane firanami okna przywodzą na myśl ciepło domowego ogniska i niezastąpioną przytulną atmosferę, której nic nie zastąpi.