Przejdź do treści

W nowoczesnych sklepach używa się drukarek fiskalnych

 

Wiele się w ostatnich latach zmieniło w naszych sklepach, marketach i supermarketach. Kiedyś towary kasowało się na kasach fiskalnych. W małych sklepach osiedlowych cały czas stosuje się ten sposób kasowania. W dużych sklepach używa się dzisiaj tylko i wyłącznie komputerów. Wszystko dzieje się online, a paragony drukują się na specjalnych drukarkach.

Drukarka fiskalna podłączona jest do komputera

nowe drukarki fiskalne onlineNa każde stanowisko kasowe w sklepie przypada dzisiaj jeden komputer. Jest na nim zainstalowane odpowiednie oprogramowanie, którym kasjerzy muszą nauczyć się obsługiwać. Oprogramowanie to po włączeniu nie wygląda tak jak standardowy program na komputerze czy laptopie. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo jest to specjalistyczne oprogramowanie tylko do sprzedaży i obsługi sklepu. I do każdego takiego komputera podłączona jest mała drukarka. I właśnie tak wyglądają dzisiaj nowe drukarki fiskalne online. Pełna miniaturyzacja i paragon, który drukuje się w niespełna sekundę. Całość informacji o sprzedaży zostaje online, a drukarka produkuje jedynie paragony dla kupujących. W tych drukarkach nie ma już rolek do druku kopii. Tak to jeszcze funkcjonuje w starych typach kas fiskalnych. Z drukarki wszelkie informacje idą drogą elektroniczną prosto do właściwego urzędu podatkowego. Dzięki temu w sklepach nie drukuje się już żadnych raportów i nie przechowuje się kopii paragonów przez kolejne lata.

Wszystko idzie dzisiaj w kierunku nowoczesności, ale nic nie mogłoby funkcjonować prawidłowo bez internetu. Nawet paragony i informacje o sprzedawanych w sklepie towarach wysyłane są online do właściwego urzędu. Z drugiej strony komputery i oprogramowanie oraz skanery do kodów kreskowych znacząco ułatwiły pracę ludziom zajmującym się obsługą kas w sklepach.