Przejdź do treści

Woda do gaszenia pożarów

 

Często jeśli dojdzie do pożaru na obszarze, w pobliżu którego nie ma dostępu do hydrantu, ani innego źródła wody, którą można byłoby wykorzystać do ugaszenia pożaru, pojawia się spory problem. W takiej sytuacji pożar może dość szybko się rozprzestrzenić, co może wywołać ogromne szkody.

Gdzie przechowywać wodę do gaszenia ewentualnych pożarów?

zbiorniki ppożKażda jednostka straży pożarnej jadąc do płonącego budynku, wiezie ze sobą pewien zapas wody. Niestety w przypadku dużych i szybko rozprzestrzeniających się pożarów może okazać się on niewystarczający. W takiej sytuacji pojawia się ogromny problem. Z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść zbiorniki ppoż. Zbiorniki przeciwpożarowe, to zbiorniki na wodę przeznaczoną do gaszenia pożaru. Często woda ta nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Może ona być w niewielkim stopniu zanieczyszczona, aczkolwiek nie na tyle, by nie można było nią gasić pożaru. Często zbiorniki te mylone są ze zbiornikami wody pitnej, lecz w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia można z nich skorzystać w celu użycia wody w nich zgromadzonej do ugaszenia pożaru. Najważniejsze, aby jak najszybciej ugasić pożar, a zużytą wodę pitną można przecież uzupełnić. O umiejscowieniu zbiorników przeciwpożarowych decyduje często straż pożarna po zorientowaniu się jakie obiekty i w jakiej odległości od takiego zbiornika się znajdują.

Zbiorniki przeciwpożarowe to bardzo potrzebne obiekty, bowiem mogą one okazać się nieocenione w przypadku rozprzestrzeniania się groźnego pożaru. Strażacy niemalże natychmiast mogą zacząć czerpać z nich wodę i co najważniejsze nie mają problemu z podłączeniem do nich pompy strażackiej. Zbiornik przeciwpożarowy posiada specjalne przyłącze, którego kształt idealnie pasuje do każdej końcówki węża strażackiego.

Więcej na stronie: https://www.hydrotank.eu/