Przejdź do treści

Wybór akcesoriów wędkarskich

Okuma

Każda pasja wiąże się z ciągłym dokupowaniem nowych akcesoriów. Jeżeli przykładowo jeździmy na rowerze, to co sezon musimy kupować nowe buty i stroje, a jeśli zbieramy znaczki lub monety, to często musimy szukać nietypowych okazów do swojej kolekcji. Podobnie jest z łowieniem ryb. Pasja tak także wymaga od nas ciągłego uaktualniania sprzętu. Wędki, spławiki i żyłki mają to do siebie, że dosyć często się zużywają, a poza tym producenci cały czas zaskakują nas jakimiś nowymi produktami. Zastanówmy się zatem jaki jest najbardziej popularny sprzęt wędkarski? 

Okuma – sprzęt dla wędkarzy

Zawsze na pierwszym miejscu będą wędki. Bez nich ani rusz. Co prawda można wybrać się na ryby ze zwykłym kijem, ale nie gwarantuje to nam żadnych efektów, a poza tym nie przynosi oczekiwanej satysfakcji.

OkumaW sklepach wędkarskich znajdziemy tak dużo różnych gadżetów, że trudno jest przejść obok nich obojętnie. Nawet osoby, które nie interesują się wędkowaniem z chęcią przyglądają się kolorowym przynętom. Z pośród wielu firm można wyróżnić na przykład markę Ryobi. Produkuje ona nie tylko wędki, ale także przydatne gadżety takie jak spławiki i kołowrotki. Zapaleni wędkarze nie mogą się także obejść bez fachowej literatury. Wśród popularnych wydawnictw znajdziemy podręczniki opisujące techniki łowienia, a także albumy pokazujące gatunki ryb z całego świata. Z kolei marka Konger oferuje swoim klientom elektroniczne sygnalizatory brań, chlebaki, pokrowce na wędki, pudełka i profesjonalne krzesełka. Takich gadżetów jest naprawdę bardzo duża i można by je długo wymieniać, a każdy producent cechuje się czym innym. Marka Okuma do tej pory na przykład specjalizowała się głównie w kołowrotkach, teraz na rynek wprowadza także nowoczesne i lekkie wędki, które zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród wędkarzy. 

Omawiając akcesoria związane z łowieniem ryb nie można także pominąć fachowego stroju. Zarówno stojąc na pomoście, czy łowiąc ryby z łódki na środku jeziora powinniśmy być przygotowani na każdą okoliczność. Wędkarze mogą zakładać nieprzemakalne kurtki, przeciwsłoneczne okulary i różne nakrycie głowy oraz specjalne obuwie.