Przejdź do treści

Wybór sukienki okazjonalnej

 

Na świecie panują pewne konwenanse dotyczące tego jak powinna wyglądać kreacja okazjonalna. Zwykle na myśli mamy długą sukienkę z wysokimi obcasami oraz dopasowaną, bogatą biżuterią. W obecnych czasach dużo rzeczy jest w modzie, dlatego możemy poszukać naszego własnego stylu i elegancji kreacji na przyjęcia.

Dobór odpowiedniej kreacji na przyjęcie

eleganckie sukienkiKiedy mamy w planach imprezę okazjonalną zwykle zaczynamy poszukiwania od długiej sukienki, która ma dużą ilość tiulu. Niestety, mało której kobiecie ten typ pasuje, przez co wyglądamy na sporo niższe niż jesteśmy, a do tego tracimy nasze kształty. Eleganckie sukienki nie zawsze muszą być standardowe. Dla młodszych kobiet idealne będą krótsze długości, które podkreślą ich nogi. W kreacji midi odnajdą się panie nieco tęższej budowy, gdyż nogi dalej będą nieco pokazane, jednak dyskretniej. Dodatkowo kreacja szyta z koła będzie pasowała większości sylwetek, gdyż idealnie dopasuje się do ciała i będzie poruszać zgodnie z naszym ciałem. Jeżeli jednak planujemy zakup klasycznej długiej sukni zastanówmy się nad ewentualnymi możliwościami. Poszukajmy kreacji z podkreśloną talią albo odkrytymi plecami. Ciekawą opcją będzie również wycięcie, dzięki któremu będziemy mogły pochwalić się nogami. Dobierzmy też do tego modelu wysokie obcasy, abyśmy nie straciły wizualnie wzrostu. Dzięki takiej kompozycji będąc nawet w długiej kreacji będziemy wyglądać niespotykanie lekko i elegancko.

Nie każda kreacja musi być długa. Na rynku mamy szeroki wybór sukienek mini i midi, które wpasują się do wielu typów sylwetek. Mimo to decydując się na długą sukienkę zastanówmy się, co możemy zrobić, aby wyglądać fenomenalnie w tak ciężkiej kompozycji do wystylizowania. Kiedy nam się to uda będziemy wyglądać świetnie.