Przejdź do treści

Wybór zaproszeń na ślub

Każdy, kto choć raz organizował imprezę dla dużej ilości gości wie, że to to wcale proste zadanie nie jest. Wymaga ono zadbania o każdy szczegół, ponieważ to one składają się na całość, która bez wątpienia będzie surowo oceniana przez gości.

Komu trzeba wręczyć zaproszenie?

zaproszenia z kwiatamiJeżeli organizujemy swoje urodziny, to przeważnie wcześniej kontaktujemy się z osobami, które chcielibyśmy gościć. Bez tego elementu nie możemy się spodziewać, że ktoś do nas przyjdzie, no chyba, że to inni robią dla nas imprezę – niespodziankę. Podobnie wygląda sytuacja ze ślubem, na który gości trzeba zaprosić nawet kilka miesięcy wcześniej. W tym celu nie dzwonimy do nich ani nie wysyłamy smsa, ale udajemy się osobiście z zaproszeniem. To oficjalna i ogólnie przyjęta forma informowania przyszłych gości o uroczystości, na której chcielibyśmy widzieć dane osoby. Wbrew pozorom wybór formy zaproszenia jest bardzo ważny, bo daje osobom zapraszanym pierwszy sygnał na temat tego, jaki będzie nurt przewodni tejże okoliczności. Jeżeli młodzi chcą, aby na ślubie i weselu było mnóstwo kwiatów w odcieniu różu, a druhny miały na sobie suknie właśnie w tym kolorze, to przeważnie wybieramy zaproszenia z kwiatami w tej samej tonacji. Ważne jest, aby nawiązywały one do charakteru ceremonii, gdyż wtedy każdy element będzie stanowił nierozerwalną całość. Kwiaty są bardzo często stosowanym motywem na zaproszeniach, gdyż symbolizują  piękno, niewinność i czystość. Do zaproszeń często są dołączane dopasowane koperty.

Wielu gości z sentymentu zachowuje na pamiątkę zaproszenia, dlatego też warto zadbać o ich wygląd i charakter. To w pewnym sensie wizytówka danej uroczystości, która powinna zachęcać do udziału w niej. Jeżeli chodzi o cenę zaproszeń, to zależy ona od modelu i ilości.