Przejdź do treści

Wyciskarka do owoców – sklep internetowy

 

Wyciskarki z reguły zbudowane są w dwojaki sposób. Prostsze modele to wyciskarki jednoślimakowe, bardziej skomplikowane to wyciskarki dwuślimakowe. Ich budowa nie jest bez znaczenia. Wybierając odpowiedni dla siebie model trzeba zastanowić się jak dużo i często będziemy używać urządzenia. W odniesieniu do tego należy podjąć decyzję.

Jaki mechanizm sprawdza się w wyciskarkach do owoców?

wyciskarka do soku sklep onlineWyciskarki to taki typ urządzenia gdzie dużą rolę odgrywa cena urządzenia. Nie musi być ona oczywiście niebagatelnie wysoka. Jednak faktem jest, że tanie urządzenia dostępne w marketach są bardzo awaryjnie i zazwyczaj nie służą zbyt długo. Oprócz tego wykonane są ze słabej jakości materiałów, a mechanizm może słabo radzić sobie z wyciskaniem owoców. Efektem tego są słabej jakości soki, a duża część owocu po prostu się marnuje. Wyciskarka do soku sklep online w swojej ofercie posiada wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe. Pierwszy rodzaj skierowany jest dla osób, które będą produkować mniej soków. Mechanizm dwuślimakowy jest droższy i będzie bardziej sprawdzał się u osób, które wyciskają bardzo dużo różnych produktów. Wałki ślimakowe w wyciskarce obracają się miażdżąc i wyciskając owoc. Dzięki temu uzyskany sok nie jest pozbawiany witamin, enzymów ani składników odżywczych, tak jak dzieje się to w przypadku sokowirówek. Do osobnego pojemnika wyciskarki trafiają suche resztki. Z reguły jest ich bardzo niewiele ponieważ maszyna wyciska sok bardzo dokładnie z każdej części owocu lub warzywa.

Tak uzyskany sok jest bardzo gęsty i esencjonalny. Zostaje dodatkowo delikatnie napowietrzony. Dzięki temu nadaje się do spożycia przez około 24 godziny. W przypadku sokowirówek z soku usuwane są zdrowe składniki i witaminy, a napój trzeba wypić od razu ponieważ szybko ulega zepsuciu.