Przejdź do treści

Wyjazdy integracyjne to podstawa

Integracja w całym firmowym zespole jest bardzo ważna. Naukowo udowodniono, że ludzie, którzy lubią swoich współpracowników pracują lepiej i są bardziej szczęśliwi. Ważne jest również to, żeby współpracownicy się znali. Jak to jednak zrobić, kiedy pracujemy w dużej firmie, codzień jesteśmy zalani robotą i nie mamy czas odezwać się nawet do osoby, która zajmuje biurko obok nas? Odpowiedź jest prosta – wyjazd integracyjny.

Świetna atmosfera w pracy

wyjazdy dla firmNie od dzisiaj wiadomo, że praca w zgranym zespole jest dużo efektywniejsza i milsza. Pracownicy pracują wydajniej, co w znaczący sposób przyczynia się do sukcesu firmy. Ważne jest zatem aby w firmie wprowadzać miłą i przyjazną atmosferę a nie tę, opartą na przykład na rywalizacji. No tak, ale jak doprowadzić do tego, aby ludzie się poznali skoro nie ma na to czasu. Do pracy przychodzą rano, wychodzą późnym popołudniem i czasami nawet nie mają okazji porozmawiać z człowiekiem, który zajmuje biurko dalej. Otóż, jest na to jedna prosta rada, mianowicie organizacja wyjazdu integracyjnego. Istnieją firmy, które profesjonalnie mogą się tym zająć. Takie wyjazdy dla firm to może być zarówno wspólny pobyt w spa, dla tych bardzo leniwych, ale również może to być taka aktywność, jak wszelkiego rodzaju spływy kajakowe, gdzie nie poradzimy sobie sami, musimy liczyć na drugą osobę, bardzo często kończące się wspólnym ogniskiem. 

Integracja na jednym pokładzie, jakim jest firma, jest niezwykle ważna. Pierwszym, które nas uderza po wejściu na ów pokład jest panująca na nim atmosfera. Jeśli jest gęsta, nikt z nikim nie rozmawia, nie uśmiecha się to od razu chcemy uciekać. Jeśli natomiast widzi się na twarzach uśmiech i wzajemne ciche pogaduchy od razu czujemy się lepiej. Jest to również ważne dla nowych pracowników.