Przejdź do treści

Wykończenia wnętrz – elegancko czy praktycznie?

wykończenia wnętrz

Kiedy myślimy o wybieraniu projektu na własny dom czy mieszkanie to stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność. Jeden woli mieć kuchnie połączoną z salonem, inny rozdzieloną. Pokoje nie mogą być przechodnie, powinny też być obstawne, najlepiej w kwadracie lub w prostokącie, bez skosów i łuków.

Wykończenia wnętrz w Warszawie – obecna moda

wykończenia wnętrzNie chcemy potem męczyć się z wybieraniem łóżka czy szafy na wymiar, bo żadne standardowe nam nie pasują. Jeśli jednak chodzi o prace wykończeniowe to często wybieramy elegancję, ponad praktyczność. Kupujemy to co nam się podoba i nie myślimy o jego użytkowaniu. Weźmy najprostszy przykład. Nasze wykończenia wnętrz w Warszawie mają zawierać ciemną tapetę, ponieważ jest teraz modna. Czy jednak będzie się nam przyjemnie wchodziło do sypialni czy pokoju dziennego wykończonego w ten sposób? Czy pomieszczenie nie będzie wtedy wyglądało smutno i bez życia? Wykończenia mieszkań powinny być przemyślane pod naszym kątem, a aktualna moda to sprawa drugorzędna. Dotyczy to również mebli. Wybieramy an przykład eleganckie lampy, które dobrze się prezentują, ale nie myślimy o tym, jak fatalnie będzie się je czyściło z kurzu. Wybieramy puchowe dywany, ale nie weźmiemy pod uwagę, że trzeba je będzie dokładnie czyścić i prać regularnie, a jak wiadomo im więcej się pierze na mokro dywanów tym bardziej się one niszczą.

Dlatego też nigdy nie należy zapominać o praktycznym aspekcie wykończenia wnętrz. Może być przecież ono i eleganckie, i praktyczne. Właśnie do takiego mieszkania czy domu powinniśmy dążyć. To znacznie ułatwi nam po prostu codzienne życie.