Przejdź do treści

Wykończeniowe elementy we wnętrzach

Każdy, kto miał okazję budować lub remontować dom wie, że na każdym kroku czekają niespodziewane wydatki. Trzeba mieć więc zawsze przygotowaną jakąś rezerwę finansową. Kiedy my ostatnio zabraliśmy się z mężem za remont domu, okazało się, że musimy wymienić część podłóg. A do ceny nowych paneli doszły jeszcze dodatki, na które nigdy nie zwracałam uwagi.

Listwa dopasowana do podłogi

wykończeniowe listwy mardom decorRemont domu czy mieszkania to zawsze spore przedsięwzięcie. Często ciężko uwierzyć w to, że z powstałego chaosu wyłoni się w końcu atrakcyjna przestrzeń. Zmieniając podłogi, czy malując ściany, warto zwrócić uwagę na zakup odpowiedni elementów wykończeniowych, takich jak na przykład listwy, które umieszcza się między podłogą a ścianą. Do tej pory w ogóle nie zwracałam na nie uwagi i dowiedziałam się, jak one są ważne, dopiero w trakcie przeprowadzanego przez nas remontu. Do naszego domu kupiliśmy wykończeniowe listwy mardom decor, które idealnie pasowały do wybranej przez nas podłogi. Listwy wybiera się bowiem na dwa sposoby. Albo, tak jak w naszym przypadku, listwa wizualnie zlewa się z podłogą, albo się wyróżnia kolorystycznie, stając się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Wybierając listwy do domu warto zwrócić uwagę na ich jakość. Powinny być wykonane z materiałów odpornych na zniszczenia i działanie wilgoci. Ważne jest też ich przymocowanie tak, żeby nie zaczęły po jakimś czasie odpadać. Montażem listew zajmują się zazwyczaj te osoby, które specjalizują się w kładzeniu podłóg.

Ważnym elementem wykończeniowym we wnętrzach są listwy. Zabezpieczają one przestrzeń pomiędzy podłogą a ścianą, a dodatkowo sprawiają, że całość zaczyna się pięknie prezentować. Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje listewek. Jedne są bardziej dekoracyjne, inne mają zlewać się z kolorem podłogi. W jednym i drugim przypadku kluczowa okazuje się ich jakość.