Przejdź do treści

Wyważanie wirnika mojej pralki

Od jakiegoś czasu średnio od kilku tygodni moja pralka, którą kupiłam dwanaście lat temu przestała prawidłowo działać. Największym problemem było to, że podczas wirowania bardzo głośno hałasowała. Przesuwała się przy tym. Bałam się, że się całkowicie popsuje, dlatego tez poprosiłam mojego męża, aby konkretnie sprawdził nasz sprzęt piorący oraz podał przyczynę głośnego wirowania.

Konieczne było wyważenie wirnika

profesjonalne wyważanie wirnikówMój mąż nie zna się konkretnie na pralkach, ale jako facet powinien wiedzieć co się dzieje, że wirnik tak głośno działa. Mąż niechętnie sprawdził stan pralki i powiedział, że najprawdopodobniej łożyska się popsuły. Stwierdził, że nie będzie działał na własną rękę, bo jeszcze coś popsuje. Zadzwonił więc po profesjonalistę, który przyjechał dnia następnego. Dokładnie sprawdził naszą pralkę w trakcie działania i powiedział, że konieczne będzie profesjonalne wyważanie wirników. Niestety, aby to wykonać musiał zabrać pralkę do swojego warsztatu, gdzie takie czynności wykonuje na co dzień. Powiedział, że jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla sprzętu. I w ten sposób pralka pojechała do naprawy. Wyważanie wirnika jest dla mnie całkowicie obcym pojęciem, ale fachowiec zrobił to skutecznie. Mimo, iż pralka miała już te dwanaście lat, to po tym zabiegu działała jak nowa! Wiem, że jakby to nie poskutkowało, musielibyśmy kupić nową. Oszczędniej było zainwestować w wyważanie wirnika.

Do teraz moja pralka działa bez najmniejszych zarzutów. Zabieg wyważania sprawił, że mój sprzet działa o wiele lepiej, niż wcześniej. Skończyły się hałasy i uciążliwe przesuwanie pralki. Już wiem, gdzie pójdę następnym razem, kiedy będę miała problem z tym sprzętem. Właśnie do tego fachowca, ponieważ jest prawdziwą złotą rączką, który potrafi zregenerować każde urządzenie.