Przejdź do treści

Zabawki dla małych dzieci

Małe dzieci posiadają bardzo chłonne umysłu. My jako rodzice powinniśmy dbać o to, aby rozwój naszych dzieci przebiegał poprawnie. Wbrew pozorom to właśnie w tych pierwszy latach życia nasze dzieci uczą się najwięcej. Najlepszym sposobem na naukę dla takich maluchów jest przede wszystkim zabawa. Grunt to dobrać odpowiednie zabawki.

Zabawki bezpieczne dla dzieci

klocki dla małego dzieckaJak już wcześniej wspominałem, dzieci uczą się bardzo dużo przez zabawę. I nie chodzi tutaj o to, aby kupować drogie zabawki interaktywne, ponieważ wcale nie są one takie najlepsze dla dzieci. Oczywiście mogą one stanowić uzupełnienie kolekcji zabawek naszego dziecka, ale nie muszą stanowić jej podstawy. Bardzo często okazuje się, że zwykłe klocki są dużo lepsze. Klocki dla małego dziecka są tak zaprojektowane, aby dziecko sobie przede wszystkim nie zrobiło żadnej krzywdy. Elementy są na tyle duże, że nie da się ich połknąć, a tworzywo wykorzystane do ich produkcji jest na tyle trwałe, że zapobiega roztrzaskiwaniu się klocków na mniejsze elementy. Dzięki takim klockom dziecko poprawia swój zmysł konstruktorski, wyobraźnie, a także dzięki nim uczy się widzieć przestrzennie. Mogą to być nieocenione cechy w czasie, gdy nasze dziecko dorośnie. Nie jeden inżynier budownictwa zaczynał od budowania domków z klocków. Klocki są w różnych kształtach i kolorach, dzięki temu dzieci nie tracą nimi zainteresowania po kilkunastu minutach, tylko chętnie się nimi bawią całymi dniami.

Kupując takie klocki powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia na pudełku, a konkretnie na to czy nasze dziecko mieści się w przedziale wiekowym podanym na pudełku. Klocki napewno były testowane, więc jeśli na pudełku podane jest, że dzieci w określonym wieku mogą się bawić tymi klockami, to możemy całkowicie zaufać ich producentowi.