Przejdź do treści

Zakup przyczepy dla gospodarstwa

 

Rolnictwo to niełatwa dziedzina prowadzenia działalności gospodarczej. Jest tak mocno absorbująca, że w sumie nie pozostawia całej rodzinie rolnika wiele czasu na nic innego. Ilość pracy do wykonania jest przeogromna. Do tego trzeba cały czas zajmować się zakupami i sprzedażą równocześnie. Bo trzeba sprzedać wyprodukowane przez nas plony a jednocześnie trzeba kupować cały czas wszystko co jest w gospodarstwie niezbędne.

Jaką przyczepę wybrać?

przyczepy rolnicze noweJednym z niezbędnych urządzeń w rolnictwie jest przyczepa. Niby zwykła rzecz ale każdy dobry rolnik nie może się bez niej obejść. Zakup dobrej przyczepy nie jest prostą sprawą. Musimy najpierw wybrać na jaką przyczepę się zdecydujemy nową czy używaną. Gdy przeglądamy w Internecie strony producentów z wystawionymi na sprzedaż urządzeniami najczęściej spotykanym zwrotem jest fraza przyczepy rolnicze – nowe. Zwrot w tych ogłoszeniach oczywisty bo przecież producenci prowadzą sprzedaż urządzeń nowych. Sporadycznie tylko używanych. Tym rynkiem wtórnym bowiem zajmują się już sami indywidualni rolnicy korzystając niekiedy z pośredników. Aby świadomie dokonać wyboru między nową a używaną przyczepą musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jak często będziemy używać naszej przyczepy czyli jak intensywna będzie jej eksploatacja przez cały sezon. Jakie są nasze własne możliwości dotyczące jej konserwacji i ewentualnych napraw.

Czy będziemy w stanie zadbać o to sami czy będziemy korzystać z firm zewnętrznych co znacznie podnosi już koszty jej eksploatacji. A w takiej sytuacji gdy nie będziemy w stanie zapewnić powyższego we własnym zakresie zdecydowanie się na zakup nowej a nie używanej przyczepy będzie najrozsądniejszym krokiem z naszej strony. Nowy produkt zawsze zwiększa nasze gwarancje kilkuletniego bezproblemowego używania.