Przejdź do treści

Zakup stolików do przedszkola

Jesień to nie tylko okres rozpoczęcia szkoły, ale i zazwyczaj moment zapisu małych dzieci do przedszkoli. Związane to jest również z wcześniejszym zaopatrzeniem tego typu placówek w nowe, zastępujące już zużyte, różnego rodzaju sprzęty.

Stoliki jako część wyposażenia przedszkola

stolik przedszkolnyPlacówki dla najmłodszych dzieci to z reguły bardzo przyjazne miejsca, przeznaczone do zabawy i pokonywania pierwszych stopni edukacji. Atmosferę tworzą nie tylko opiekunki, ale również sprzęty oraz wystrój sali i całego otoczenia. Podstawą w takiej placówce jest stolik przedszkolny, przy którym odbywa się wiele zajęć oraz zabaw. Dokonując zakupu takiego sprzętu przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy dany model ma regulowane nogi, ponieważ jego wysokość musi być dopasowano zarówno do wzrostu dzieci, jak i do wysokości krzesełek. Pomagają w tym specjalnej oznaczenia zazwyczaj udostępniane przez producenta na przykład na stronie internetowej sklepu. Należy również zwrócić uwagę czy rogi stołu są zaokrąglone, co związane jest z bezpieczeństwem dzieci, ponieważ pomaga uniknąć bolesnych uderzeń. Na rynku dostępne są różne kształty stołów – najbardziej popularne są okrągłe czy kwadratowe, choć sprawdzają się też na przykład sześciokątne, które ułatwiają podział miejsca dla dzieci. Modele dostępne są w najróżniejszych kolorach, więc łatwo można je dostosować do wystroju całego przedszkola. Należy tylko pamiętać, żeby zwrócić uwagę jakiego rodzaju farbą zostały pomalowane i czy środki użyte do ich produkcji są w pełni bezpieczne dla dzieci. 

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz stworzenie odpowiedniej przestrzeni do zabawy dla dzieci to najważniejsze funkcje stolików, które są podstawowym wyposażeniem przedszkoli. Względy estetyczne są równie ważne, choć przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo dzieci.