Przejdź do treści

Zasady tworzenia kompozycji z kwiatów sztucznych

Asortyment kwiaciarni

Każdy florysta wie, że w tworzeniu  imponujących kompozycji bardzo istotną rolę pełnią wszelkiego rodzaju dodatki florystyczne. Podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę podczas tworzenia własnych aranżacji.

Tworzenie kompozycji krok po kroku

Asortyment kwiaciarniPrzede wszystkim warto nawiązać współpracę z hurtownią, która będzie miała w swoim asortymencie pełen zakres materiałów, z którymi będziemy pracować. Jeśli do naszej kompozycji zamierzamy użyć sztuczne kwiaty, powinniśmy też dobrać odpowiednie gąbki florystyczne, w które wbijać będziemy łodygi roślin. Pamiętajmy, że do kompozycji sztucznej, używamy gąbek “suchych”, czyli takich, których nie musimy uprzednio namoczyć w wodzie. W przypadku, gdy nasza kompozycja ma być wieńcem pogrzebowym lub wiązanką świąteczną, przydadzą się również dobrej jakości podkłady sztuczne, czyli imitacja gałązek drzew iglastych lub innych roślin zielonych. Będzie ona zatem naszą bazą, na której zbudujemy całą naszą aranżację z wykorzystaniem kwiatów oraz elementów dekoracyjnych. W hurtowniach znajdziemy także inne akcesoria florystyczne, które dodadzą naszej wiązance unikalności. Warto mieć na uwadze zasadę “mniej znaczy więcej”, choć czasami przy wyjątkowo dużych i z założenia bogatych aranżacjach, dopuszczalne jest stosowanie większej ilości dodatków. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że najważniejszy jest sam dobór kwiatów: ich kształtu, koloru oraz wielkości.

Przy tworzeniu kompozycji, zawsze pamiętajmy o tym, na jaką okoliczność ją robimy. Jeśli ma być to wieniec pogrzebowy, niestosowne byłoby wykorzystanie pstrokatych kwiatów oraz zabawnych dodatków typu przyklejane biedronki lub diamenciki. Natomiast jeśli wiązanka ma ozdobić stół weselny, wówczas możemy zastosować większą ilość akcesoriów, które podkreślają wyjątkowość uroczystości.

Więcej w temacie można znaleźć na: www.zakupydokwiaciarni.pl