Przejdź do treści

Zastosowania instalacji multiroom

Korzystanie w domu z wielu urządzeń audio czy video, w dodatku połączonych z Internetem, może się wiązać z bardzo wysokimi opłatami. Dlatego też wiele osób obecnie decyduje się na podłączenie tych urządzeń do jednej instalacji multiroom. Dzięki  temu można ograniczyć opłaty za korzystanie ze sprzętu multimedialnego do jednego abonamentu.

Jak działa instalacja AV?

instalacje avJeżeli w naszym domu korzystamy z dużej ilości odbiorników audiowizualnych, w dodatku podłączonych do Internetu, musimy się liczyć z wysokimi opłatami, wynikającymi z wysokich abonamentów na każde urządzenie oddzielnie. Alternatywą dla tego rozwiązania są jednak instalacje av, nazywane też multiroom. Co ciekawe, z tego typu instalacji najpierw zaczęły korzystać korporacje, szczególnie często do obsługi konferencji i szkoleń. Instalacje av to zespół powiązanych ze sobą urządzeń oraz jednostki centralnej. Dodatkowo bardzo często do zarządzania tą usługą operator udostępnia specjalną, dedykowaną aplikację na pilota. Poszczególne urządzenia mogą być ze sobą i z jednostką centralną połączone przewodowo, lub też i z tego rozwiązania korzysta się coraz częściej, bezprzewodowo za pomocą Bluetooth lub WIFI-Direct. Ogromnym plusem takiej instalacji, oprócz prostego zarządzania nią przy pomocy aplikacji na smartfona lub też pilota jest fakt, że płacimy tylko jeden abonament, nie oddzielnie za każde urządzenie multimedialne z osobna. Dzięki temu miesięczne opłaty za korzystanie z wielu urządzeń do odtwarzania audio i video są znacznie ograniczone i zmniejszone.

Korzystanie z wielu urządzeń multimedialnych w domu, nie musi być związane ze zwiększonymi opłatami. Korzystając z instalacji multiroom, opłaty te można ograniczyć do jednego, miesięcznego abonamentu. Z tego rozwiązania mogą korzystać użytkownicy prywatni, jak i firmy.