Przejdź do treści

Zdrowa dieta a ćwiczenia

Dieta

Każda osoba, która podejmuje się trudu diety powinna pamiętać o kilku zaleceniach, o których nie można zapominać. Po pierwsze, należy unikać głodówek. Takie niejedzenie to żadna dieta. Nasz organizm będzie tylko osłabiony, zmęczony i domagał się jedzenia. Nie oczyści to naszego organizmu z toksyn, jak to obiecują niektórzy cudowni dietetycy, a jedynie pogorszy sprawę, ponieważ po takiej głodówce rzucimy się na jedzenie i tylko jeszcze przytyjemy zamiast schudnąć.

Zdrowa dieta powinna być stosowana nawet przez ludzi nie uprawiających sportu

DietaPo drugie, nie wolno zapominać o regularnych ćwiczeniach. Dzięki nim wzmocnimy nasze mięśnie, sprawimy, że nasza skóra będzie elastyczna i napięta. To jest bardzo ważne, ponieważ w przypadku utraty wagi pozostają nam często miejsca w których skóra jest obwisła i rozciągnięta, a ćwiczenia potrafią temu zaradzić. Ponadto, ćwiczenia i zdrowa dieta w połączeniu potrafią dać niesamowite rezultaty i szybciej zgubimy zbędne kilogramy, niż na samej diecie. Po trzecie, skuteczna dieta to zdrowa dieta. Nie warto jest stosować diety, które zakłada jedzenie tylko jednego składnika np. dieta kapuściana czy dieta bananowa. Należy także unikać takich diet, w którym posiłki nie są urozmaicone i jemy np. tylko białko albo tylko węglowodany. Nasze posiłki powinny być zrównoważone, bogate w warzywa i owoce, ale nie zapominajmy też o nabiale, witaminach i tłuszczach, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Powinniśmy także pić dużo wody i niesłodzonych soków, a unikać napojów gazowanych, alkoholu (on też ma kalorie, szczególnie słodkie drinki!), i słodkich nektarów owocowych.

Nasz organizm na pewno ucieszy się, że jego dieta jest zdrowa i skuteczna. Zdrowa dieta sprzyja nie tylko odchudzaniu, ale wpływa korzystnie na nasz organizm, nawet jeśli nie zależy nam na zgubieniu kilogramów, tylko na zdrowym odżywianiu się.