/ Kwi 8, 2017 / By

Bezpieczna Pożyczka bez BIK

Bezpieczna Pożyczka bez BIK. Czy pożyczki pozabankowe bez BIK są bezpieczne? Po czym poznasz zaufanego pożyczkodawcę? Gdzie warto wziąć pożyczkę w Łodzi? Jakie są warunki pożyczki bez BIK? Jakich pożyczek i biur kredytowych unikać? Czy bezpieczne są pożyczki od osób prywatnych? Jakie bazy sprawdzają Instytucje Pozabankowe? Jakie są koszty pożyczki pozabankowej? Jak wybrać idealną pożyczkę do własnych potrzeb, na te pytania postaramy się Wam dziś odpowiedzieć …

Instytucje Finansowe oferujące pozabankowe pożyczki finansowe nie są regulowane tak restrykcyjnie jak banki. Jak zatem znaleźć zaufanego pożyczkobiorcę, wziąć bezpieczną pożyczkę i uniknąć tym samym niepotrzebnych problemów?

Bezpieczna Pożyczka bez BIK w Łodzi

Pożyczka pozabankowa to po prostu pożyczka, która jest udzielana przez podmiot inny niż bank. To odróżnia ją od pożyczki bankowej (kredytu bankowego). Pożyczki są  uregulowane w kodeksie cywilnym oraz ustawie o kredycie konsumenckim i mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i inne podmioty (osoby fizyczne lub prawne). Pożyczkodawcą może być zarówno instytucja, jak i osoba fizyczna pod warunkiem jednak, że pożyczane pieniądze nie należą do osób trzecich. Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne. Decyduje o tym głównie mała ilość formalności, szybka decyzja oraz praktycznie natychmiastowa dostępność środków dla pożyczkobiorcy. Ponadto są to zwykle pożyczki bez zabezpieczeń ani poręczycieli.

Bezpieczna Pożyczka bez BIK w Łodzi
sprawdź dane biura kredytowego

Nim zdecydujemy się na podpisanie umowy pożyczkowej, koniecznie zorientujmy się z kim mamy do czynienia. Wszelkie dane na temat biura kredytowego powinniśmy znaleźć na  stronie internetowej, a także w ogólnodostępnych bazach i ewidencjach firm – np. w Krajowym Rejestrze Sądowym. Brak informacji o pełnej nazwie firmy, formie organizacyjnej czy siedzibie to pierwsza oznaka, że takie biuro powinno wzbudzić wątpliwości.

Bezpieczna Pożyczka bez BIK w Łodzi
zweryfikuj stronę internetową podmiotu

Po weryfikacji podstawowych danych na temat biura kredytowego i sprawdzeniu ich w ogólnodostępnych rejestrach i ewidencjach, warto przejść do dokładnego studiowania zawartości strony internetowej. Dlaczego? Dlatego, że na stronie powinniście znaleźć wszystkie potrzebne informacje – nie tylko dane firmy, ale i samej oferty. Jeśli interesuje Was naprawdę bezpieczna pożyczka, powinniście być w stanie znaleźć na stronie firmy pożyczkowej wszystkie informacje na jej temat. Mowa o wysokości oprocentowania, wszelkich dodatkowych kosztach i opłatach, a także funkcjonalnych kalkulatorach, które pozwolą szybko wyliczyć wysokość miesięcznej raty oraz rzeczywiste oprocentowanie pożyczki (RRSO).

Bezpieczna Pożyczka bez BIK w Łodzi
przegląd biur kredytowych i firm pożyczkowych

Jest bardzo wiele ogłoszeń firm i instytucji pożyczkowych w Łodzi oferujących szybkie pożyczki pozabankowe. Wszystkie biura pożyczkowe posiadają w swojej ofercie kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt firm pożyczkowych z którymi współpracują. Są to ogólnie dostępne firmy pożyczkowe typu TAKTO, Hapi Pożyczki, Aasa, Provident itd. Jednak pomimo tego, że większość biur posiada w swojej ofercie podobne produkty, to nie wszędzie zasady są uczciwe. Zatem gdzie warto udać się po pożyczkę w Łodzi a jakie biura najlepiej unikać szerokim łukiem? Porządne biuro kredytowe powinno mieć wyszczególnioną ofertę firm pożyczkowych z którymi współpracuje. Doświadczony Doradca, powinien posiadać aktualną ofertę produktową i promocyjną poszczególnych firm, tak by jak najlepiej dopasować pożyczkę do indywidualnych potrzeb klienta.

Bezpieczna Pożyczka bez BIK w Łodzi
temat prowizji i przedpłat czyli jak nie dać się oszukać

Bardzo często słyszymy od naszych klientów wiele negatywnych komentarzy na temat innych biur kredytowych w Łodzi, które naciągają klientów. Najczęściej spotykaną formą oszustwa jest pobieranie od klientów prowizji płatnej przy podpisywaniu umowy. Często spotykamy się z komentarzem, że za pożyczkę np. w TAKTO biuro chciało opłaty np 100 czy 200 zł w zależności od przyznanej kwoty pożyczki. Wszystkich ostrzegamy przed takimi sytuacjami. Każde biuro kredytowe rozlicza się bezpośrednio z firmami pożyczkowymi i to firmy pożyczkowe płacą prowizje za klienta a nie klient! Dlatego takie dodatkowe opłaty z tytułu pośrednictwa nie powinny być naliczane. Biura kredytowe przy podpisywaniu umowy współpracy z firmami pożyczkowymi obligują się do przestrzegania prawa i zasad wynagrodzenia. Pobieranie dodatkowych opłat i tzw. przedpłat od klientów jest niezgodne z prawem. Jeśli taka sytuacja ma miejsce jest to wyłącznie potwierdzenie na to, że w takim biurze nie warto brać pożyczki i lepiej skorzystać z innego polecanego i sprawdzonego biura kredytowego.

Gdzie warto wziąć pożyczkę w Łodzi
oferta pożyczek na dowód w Pożyczkomat Łódź

W Pożyczkomat Łódź oferta pożyczek na dowód jest czytelna, uczciwa i tania. Pożyczkę na dowód bez sprawdzania BIK można u nas uzyskać do kwoty 15.000 zł. Do tej kwoty nie wymagamy zaświadczeń o zarobkach, wyciągów, zabezpieczeń ani poręczycieli. Pożyczkę można uzyskać max. na 36 miesięcy i spłacać w comiesięcznych równych ratach. Za rozpatrzenie wniosku, podpisanie umowy, ani przyznanie pożyczki nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat. Działamy jako pośrednik finansowy, jesteśmy upoważnieni do podpisywania umów w imieniu firm pożyczkowych i rozliczamy się bezpośrednio z tymi firmami. Klient nie płaci u nas żadnych dodatkowych ukrytych opłat. Umowa jest podpisywana na miejscu, pieniądze są przelewane na konto lub do odbioru za pomocą czeku na poczcie. Pożyczka na dowód czyli pożyczka pozabankowa daje możliwość odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni. W przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki, nie są naliczane żadne opłaty, a koszty są proporcjonalnie zmniejszane.

W kwestii bezpiecznej pożyczki polecamy również artykuł na blogu Credit Banque czy pożyczki przez internet są bezpieczne?