Przejdź do treści

Szybka wulkanizacja opon do maszyn ciężkich

Naprawa samochodowych opon nie jest w cale trudnym zadaniem, gdyż co i rusz można znaleźć warsztaty wulkanizacyjne w których wykonuje się błyskawiczną naprawę przebitych opon. Problem zaczyna się w momencie gdy potrzebna jest naprawa opon do pojazdów ciężarowych, gdyż mało który zakład wulkanizacyjny ma możliwość naprawy takowych.

Fachowa wulkanizacja opon do samochodów ciężarowych

wulkanizacja tir gdańskOpony do samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych wymagają bowiem posiadania całkowicie innego sprzętu do wulkanizacji niż opony do osobówek, a takie wyposażenie czasem zajmuje bardzo dużo przestrzeni. Do tego, naprawy opon maszyn ciężkich są rzadkością, gdyż takie opony należą do szczególnie wytrzymałych i trwałych, więc nie ulegają łatwo przebiciu, nawet po poruszaniu się po bardzo trudnym terenie. W niektórych przypadkach jest jednak potrzebna wulkanizacja TIR Gdańsk ma jeden z najbardziej renomowanych serwisów opon do pojazdów ciężarowych, oraz zakład wulkanizacyjny, który chwalą kierowcy z całego kraju. Można tam serwisować i naprawiać opony każdego rodzaju, zarówno do samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych czy budowlanych, a także większość niestandardowych opon do jezdnych urządzeń. Z racji iż takie serwisowanie zazwyczaj przeprowadza się hurtowo, w momencie w którym uszkodzeniu ulega wiele opon, owy zakład zajmuje się najczęściej zleceniami hurtowymi, choć nie ma problemu by zlecić naprawę przebitej czy w inny sposób uszkodzonej opony na żądanie, co szczególnie często zdarza się kierowcom w długich trasach.

Fachowa i szybka naprawa jest najbardziej chwaloną zaletą owego serwisu, podobnie jak przystępne koszty napraw. Wulkanizacja opon maszyn ciężkich nie jest bowiem szczególnie droższym zabiegiem niż naprawa opon samochodów osobowych.